FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa FİZİK DOSYASI FORUMLARI
Fizik Dünyası

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Ses kayboluyor mu?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa -> Fizik Dosyasi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ben

MesajTarih: Sal Mar 07, 2006 7:37 pm    Mesaj konusu: Ses kayboluyor mu? Alıntıyla Cevap Gönder

[color=olive][/color]Ben öğrenciyim.Size bir soru sormak istiyorum çok acil cevap verir, beni aydınlatırsanız inanın çooooook mutlu alurum

[color=orange]Enerjinin korunumu yasasına göre hiçbir enerji kaybolmaz.Buna göre SES KAYBOLUR MU? KAYBOLMAZSA NEREYE GİDER???[/color]
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Fizik Dosyası
Fizik Dosyası

MesajTarih: Sal Mar 07, 2006 7:37 pm    Mesaj konusu: Fizik Dosyası

Başa dön
Misafir

MesajTarih: Çrş Mar 15, 2006 2:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sesi, iletildiği ortamdaki moleküllerin bir titreşimi olarak da ifade edebiliriz. ses bir ortamda yayılırken, bu ortamın bazı özelliklerine bağlı olarak emilir yani tutulur. bazı maddelerde ısıya çevrilir ama detayını bilmiyorum.
enerjinin korunumu hakkında da, korunan "enerji"dir, "ısı enerjisi" ya da "elektirik enrjisi" vb. değil, aslında korunum dediğimiz olay, bir değişimdir, enerjinin biçim değiştirmesi diyebiliriz.
Başa dön
AYNŞTAYN

MesajTarih: Çrş Ağu 30, 2006 10:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BEN SESİN KAYBOLMADIĞINI EN SONUN DA GİDİP UZAYDA DURDUĞUNU BİR YERDEN ÖĞRENMİŞTİM YANİ BÜTÜN KONUŞMALARIMIZ UZAYDA ŞUAN KAYITLI VE EĞER SİZ UZAYI HAVAYLA DOLDURURSANIZ ŞİMDİYE KADAR Kİ BÜTÜN İNSANLARIN SESİNİ DUYARSINIZ.
cevdet.erturk

MesajTarih: Pts Ekm 09, 2006 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konuda ben de birşeyler duydum. Bu olayın mekanizmasını biliyor musun? Yani uzayda sesin kaybolmama durumunu açıklayabilir misin?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa -> Fizik Dosyasi Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız