FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa FİZİK DOSYASI FORUMLARI
Fizik Dünyası

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

merak ettim de sordum bilen varmı?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa -> Fizik Dosyasi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ramses

MesajTarih: Çrş Mar 14, 2007 6:06 pm    Mesaj konusu: merak ettim de sordum bilen varmı? Alıntıyla Cevap Gönder

selam arkadaşlar çok merak ettim bu sürtünmesiz ortamlarda özellikle atışlarda potansiyel enerjiden bahsetmek mumkunmu? p.e= mgh yada k.e= 1/2mv2 sürtünmesiz ortamda kütlenin ön4emi yoksa m=0 alınabilirdolayısıyla p.e =0 olur.. bana açıklayabilirmsiniz...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
Fizik Dosyası
Fizik Dosyası

MesajTarih: Çrş Mar 14, 2007 6:06 pm    Mesaj konusu: Fizik Dosyası

Başa dön
phyevren

MesajTarih: Çrş May 09, 2007 12:10 pm    Mesaj konusu: cevap:ramses Alıntıyla Cevap Gönder

Selam arkadaşım.
m=0 alındığında ilk bakışta potansiyel yokmuş gibi gelebilir ancak bu yanılgıyı iş-enerji denkliği açıklar.
W-Wf=Ek+Ep de tum werileri yerine koyduğunda seni aydınlatacktr.
İkinci derceden bir denklem düşünelim x(x-2)=0 parabolunde x=0 ve x=2 dir. yani görüldüğü gibi evet 0 köktür fakat fizksel olarak bişeyler ifade eden x=2 dir. iş-enerji denkliğini yazdığında neyin nerede olduğunu göreceksndir.

Atış hareketinde ise sadece hava sürtünmesi wardır ve bu sürtünme Fs=KAV' ile gösterilir ve potansiyeli yok edecek kadar buyuk olamaz. sadece Ek kayıp oranı artar..

Rüstem evren BALDEMİR ULUDAG FİZİK.
[/b]
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
ramses

MesajTarih: Prş May 10, 2007 11:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selam arkadaşım aydınlattığn için teşekkur ederim.... Wink bu denklemleri anlamk için iyi bir matematik bilgisi olması gerekiyor...tekrardan teşekkur ederim...
phyevren

MesajTarih: Cum May 11, 2007 12:06 pm    Mesaj konusu: fizik herşey Alıntıyla Cevap Gönder

Ne demek arkadaşım her zaman yardımcı olabilirim.Genç bir fizikçinin görevide budur zaten. Aklına takılan herhangi bişi olduğunda bana ulaşabilirsin.

Fizik ve matematik iç içe geçmiş kenetlenmiş bir olgudur. Matematik teoremleri fiziğin içinden çıkmıştır.Fizik yasalarıda matematikle yorumlanmıştır.eğer dikkat edersen Newton olsun Eistein olsun bunlar gibi bir çok önemli bilim adamı fizikçi-matematkçi ortak adıyla anılmaktadır..

Rüstem evren BALDEMİR ULUDAĞ FİZİK
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa -> Fizik Dosyasi Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız