FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa FİZİK DOSYASI FORUMLARI
Fizik Dünyası

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Güneş neden sarıdır?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa -> Fizik Dosyasi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Misafir

MesajTarih: Prş Arl 22, 2005 8:26 pm    Mesaj konusu: Güneş neden sarıdır? Alıntıyla Cevap Gönder

İyi günler.Ben bir lise öğrencisiyim.Benim bir kaç sorum olacak var.Sizlerle sormak istedim.Daha doğrusu bu benim ödev konum.Yardımcı olursanız sevinirim...

1-)Güneş neden sarıdır?
2-)Güneş batmaya yakın oluşan kızllığı labratuvar ortamında nasıl elde edebiliriz?

Teşekkür Ederim
ÖZGÜR ÖZ
Başa dön
Fizik Dosyası
Fizik Dosyası

MesajTarih: Prş Arl 22, 2005 8:26 pm    Mesaj konusu: Fizik Dosyası

Başa dön
Misafir

MesajTarih: Prş Oca 05, 2006 10:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

güneşte gerçekleşen enerji döngülerinin bununla bir alakası olabilir mi die düşündüm.hidrojen helyuma dönüşürken çıkardığı radyoaktif enerji bu renkte olabilir.bilmiom biraz salladım ama:)))
Başa dön
Kartal

MesajTarih: Prş Oca 19, 2006 1:07 pm    Mesaj konusu: Güneş Alıntıyla Cevap Gönder

Güneş sarı değildir.Güneş beyazdır.Güneşten gelen mavi ışını atmosferin süzmesinden dolayı sarı yada kırmızıdır.Güneşten ışınların dik gelmesinden dolayı sarı yatay olarak gelmesinden dolayı kızıldır
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Kartal

MesajTarih: Prş Oca 19, 2006 1:09 pm    Mesaj konusu: Re: Güneş neden sarıdır? Alıntıyla Cevap Gönder

Güneş sarı değildir.Güneş beyazdır.Güneşten gelen mavi ışını atmosferin süzmesinden dolayı sarı yada kırmızıdır.Güneşten ışınların dik gelmesinden dolayı sarı yatay olarak gelmesinden dolayı kızıldır
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
fgfg
Misafir

MesajTarih: Pzr Şub 12, 2006 6:25 pm    Mesaj konusu: doğa Alıntıyla Cevap Gönder

benim bir sorum olacak masa ya neden masa dedik silgiye neden silgi dedik bilmek istiyorum
Başa dön
Misafir

MesajTarih: Sal Nis 18, 2006 8:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

güneşin sarı olmasının bi sebebi yok sadece bizim optik bölge dediğimiz ışık türünde ışığının bizim tarafımızdan sarı olarak algıladığımızdan dolayı rengi sarı gözükür.. diğer dalga boylarında bakılcak olursa x-ray gama gibi o dalga boylarında da ışık yaydığını görürüz..
ikinci soruna cewap olarak güneş bizden uzaklaşarak batar ve yaymış olduğu ışınların (beyaz ışığın) bize gelinceye kadar hava tarafından diger renklerin sönükleştirmesinden dolayı bize sadece dalga boyu uzun olan kırmızı rengin fıtınları gelir.. bu yüzden kırmızı renkte görürüz...tşk ederim...
ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİ ÖĞRENCİSİ
Başa dön
abi
Misafir

MesajTarih: Sal May 30, 2006 4:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

güneşin sarılığıı merak eden arkadaşım . bu sorunun cevabını öğrendikten sonra bi ara bana neden senin bu kadar salak olduğunu, annenin seni babanla nasıl yapmaya çalıştığını anlat sen bir hata sın . hata sonucu doğmuşsun.saygılarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..........................
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    FİZİK DOSYASI FORUMLARI Forum Ana Sayfa -> Fizik Dosyasi Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız